Patarimai

Alerginė sloga ar peršalimas?

Pagaliau atėjęs tikrasis pavasaris ne visiems atneša naujų jėgų antplūdį ar gerą nuotaiką... Dalis žmonių būtent šiuo metų laiku pajunta tokius ligos simptomus kaip pradedančios raudonuoti, ašaroti ir niežtinčios akys, užeina čiaudulys, vandeninga sloga, o sunkesniais atvejais ir sauso kosulio ar dusulio priepuoliai.
Pavasarį ypač gali pasireikšti ar paūmėti ALERGINĖ SLOGA, sezoninis alerginis konjunktyvitas, bronchinė astma. Populiariausia liga – šienligė - sezoninis alerginis nosies gleivinės uždegimas ir dažnai kartu esantis akių junginės uždegimas. Dėl alergijos žmones gali net imti kamuoti miego sutrikimai, nuolatinis nuovargis bei sumažėti darbingumas.

Kas sukelia šias ligas būtent pavasarį?

Alergenai yra ne tik augalo žiedadulkės, bet ir pats augalas, jo lapai, vaisiai, uogos. Jautriems lazdyno žiedadulkėms riešutai gali sukelti šienligės arba virškinimo trakto simptomus (viduriavimą, pilvo raižymą) kartu su dilgėliniu bėrimu, gerklės perštėjimu. Simptomus gali sukelti ir kiti augalai, dėl bendrų alergenų. Pvz., jautriam beržo žiedadulkėms asmeniui gali pasireikšti įvairūs simptomai suvalgius morkų, salierų, obuolių, kivių.

Svarbu nesupainioti šių simptomų su peršalimu, o kaip rodo praktika, taip dažnai pasitaiko. Alerginė sloga pasireiškia kiekvienais metais panašiu laiku. Daug žmonių, ypač kuriems šie simptomai nelabai trukdo gyventi ar kurie nelinkę pastebėti smulkių sveikatos negalavimų, nekreipia į tai dėmesio. Jei kosulys ir čiaudulys tęsiasi kurį laiką ir įprastos priemonės nepadeda, jau galima įtarti alergiją. Svarbiausia šių simptomų neignoruoti, nustatyti tikrąją negalavimų priežastį ir visada konsultuotis su specialistais, nes alergija ilgainiui gali virsti chroniška liga!

2017.05.12