Patarimai

Chemijos mokslų daktarė: medikų rekomenduojami kiekiai vandens įpirš ligą, o ne sveikatą

Daugelyje šaltinių rekomenduojama žmogui per dieną išgerti bent pusantro litro skysčių. Sveikos gyvensenos veteranė, chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė su tuo nesutinka. Anot jos, vartodami tokį didelį kiekį skysčių save žalojame.
Štai ir rytą su vandens stikline pataria pradėti ne vienas mitybos specialistas. Visgi chemijos mokslų daktarė tam nepritaria. Ji teigia, jog taip darydami jau nuo pat ryto apkrauname inkstus ir kenkiame sau. Taip pat sako, kad moterims iš viso derėtų suvartoti maždaug 800 ml per dieną, vyrams – apie litrą. ,,Saikas turi būti, nes kitaip sau tik pakenksime. Į šį skaičių įeina ne tik vanduo, o visi skysčiai, ir sriubos, sultys, arbatos, kavos“, - sako ji.

Specialistė šią teoriją sužinojo iš japonų mokslininko makrobiotiko Žoržo Ozavos. Jo teigimu, tik neišmanantys inkstų darbo gali siūlyti gerti daug vandens.

K. Vaištarienė sako, jog pati išbandė savo kūnu įvairius patarimus apie vandens suvartojimo kiekį ir pagaliau rado teisingiausią, sveikiausią kelią. ,,Jei mes geriame daug vandens ar net, dar blogiau, ryte prigeriame daug skysčių, inkstai yra įmetami iškart į vandenį. O jie kaip kaip kempinė su poromis, būna paskendę tame vandenyje, sugėrę. Todėl virškinimo metu negali tinkamai funkcionuoti, valyti kenksmingų medžiagų, kurios išsiskiria, kai virškinamas maistas, griūva ir visa imuninė sistema. Tokie vandens gėrinėjimai priežastis reumatoidinio artrito ir dar daugelio ligų“, - sako chemijos mokslų daktarė K. Vaištarienė.

Ekspertės teigimu, derėtų privengti ne tik skysčių, bet net ir vandeningų vaisių, daržovių, kurie apkrauna kasą, trikdo jos veiklą. Štai pavyzdžiui šiuo etapu dažnai valgomą arbūzą vartoti daktarė pataria itin saikingai. Ji sako, jog ir dažna lėtinio nuovargio, rūstumo, aptingimo priežastis yra skysčiais perkrauti inkstai.

K. Vaištarienė sako, jog ši, jos manymu, klaidinga informacija pasklido 10 metų bėgyje, seniau besaikio vandens vartojimo problemos nebuvo. ,,Verslininkai, aišku, privaro kalnus butelių vandens į tas parduotuve, tai reklamą reikia duoti tokią, kad juos išpirktų“, - teigia ji. Paklausta, kodėl gydytojai taip dažnai rekomenduoja gerti bent pusantro litro vandens, chemikė sako, jog ir tai yra reklaminis triukas. ,,Tai prisiskaito ir gydytojai tų reklamų, patys ant savęs nepatikrina. Aš, pavyzdžiui, ant savęs patikrinau, buvau lavonas, kai su vandeniu dariau dietas, tada ieškojau kelių, kas čia negerai ir sužinojau, kaip apkraunami inkstai ir kaip juos atgaivinti, kokia apskritai yra didelė žala dėl per didelio kiekio skysčių. Nenormalūs kiekiai vandens ligą įpirš, o ne sveikatą“, - teigia K. Vaištarienė.

Tie, kuriems natūraliai norisi gerti daug vandens, anot specialistės, patys save įpratino, patikėję neteisinga informacija. Arba jau yra sutrikusi kasos veikla, tad vandens gali ir kibirais norėtis gerti, tačiau, anot jos, tai nereiškia, jog didelis skysčių vartojimas yra reikalingas ar naudingas.

2017.08.29
Šaltinis: https://www.tv3.lt/naujiena/922164/chemijos-mokslu-daktare-mediku-rekomenduojami-kiekiai-vandens-ipirs-liga-o-ne-sveikata/