Patarimai

Kas atsitinka jūsų kūnui kuomet tampate veganu?

Ne už kalnų tikrasis pavasaris. Siekant pasiekti akivaizdžių rezultatų, kartais mes ryžtamės drastiškiems pokyčiams. Svarstote atsisakyti mėsos ir/ar pieno produktų? Galvojate pradėti laikytis veganiškos dietos? Jūs nesate vienas. Tapti veganu dabar tampa ypač populiaru. Bet iš tiesų, ar tai yra sveika?
Per pirmas kelias savaites jūs pradėsite jaustis itin pavargęs. Be mėsos, veganai dažnai kenčia vitamino B12 bei geležies trūkumą, o šie paprastai padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir išnešioti deguonį po visą jūsų kūną. Bet nieko nėra, ko maisto papildai ar sauja riešutų negalėtų pataisyti.

Taip pat atrasite, kad maistas nėra tokio paties skonio kaip jums atrodė anksčiau. Tai yra todėl, nes cinko lygio sumažėjimas paveikia visus jūsų skonio bei uoslės receptorius.

Geroji viso šito pusė, tikėkitės iš karto prarasti šiek tiek svorio. Nuo kardinalaus dietos pakeitimo, nauji veganai praranda vidutiniškai 10 svarų (4,5 kg) per 10 mėnesių periodą. Plius, 2009 metų tyrimas parodė, kad vidutinis KMI (kūno masės indeksas) buvo žemesnis veganiškos dietos besilaikančių žmonių nei kito raciono besilaikančių tyrimo dalyvių.

Kita geroji šios dietos nauda, kurią jūs galite patirti - sveikas cholesterolio, kraujo spaudimo bei širdies ligų rizikos sumažėjimas. 1999 metais, tyrimas atskleidė, kad veganams 24% mažesnė tikimybė turėti užsikimšusiais arterijas nuo sočiųjų riebalų ar cholesterolio. Nors jūsų arterijos dėl to yra sveikesnės, jūsų kaulams gali būti priešingai.

Jeigu jūsų įpročiai panašūs į dažno amerikiečio, kuriam pagrindinis kalcio šaltinis yra pieno produktai, jūs pastebėsite ženklų calcio lygio sumažėjimą organizme. Bet vėl gi, jūs galite su tuom kovoti paprasčiausiai padidindami lapinių kopūstų, brokolių ir kitų lapinių žalumynų suvartojimo kiekius. Be to, nutraukus pieno produktų vartojimą tapsite r-e-g-u-l-i-a-r-u-s (lankytojas tualete). 60% žmonių neturi virškinamojo fermento laktozei, kuri aptinkama pieno produktuose. To rezultatas – spazmai, pilvo pūtimas ar net viduriavimas. Pakeitus pieno produktus į didelį pluoštą daržovių, keliones į tualetą paverstumėte daug produktyvesnėmis.

Kaip ir bet kuri dieta, veganizmas turi savo teigiamas ir neigiamas savybes. Pasidomėkite daugiau ir pasirinkite, kuri dieta jums labiausiai tinka.

2018.03.07

Šaltinis: Tech Insider https://www.youtube.com/watch?v=acePa05Cxpo