Patarimai

15 būdų kaip atsikratyti menstruacijų skausmo

Mėnesinės dar tik už kelių dienų, bet kaip draugiškas priminimas, kad jos artėja, Jūsų pilvą pradeda diegti, spazmuoti, tiesą pasakius, jausmas ne iš gerųjų... Štai, 15 patarimų kaip sustabdyti Jus atakuojantį skausmą:
1. IŠGERKITE IBUPROFENO. Daugiafunkcė skausmo malšinimo priemonė. Vartojant kas keturias ar šešias valandas galite smarkiai sumažinti uždegimą. (Rekomenduojame prieš vartojant pasitikrinti su gydytoju ar vaistininku.)

2. Užsidėkite ant pilvo apačios ŠILDYKLĘ/ KARŠTO VANDENS BUTELĮ (Atsargiai nenusideginkite!) arba ELEKTRINĘ ŠILDOMĄ PAGALVĖLĘ. Idealu būtų, jei vieną pagalvę padėtumėte po nugaros apačia, o kitą – ant pilvo. Tačiau jei turite judėti, dirbti, mokytis – tuomet Jums praverstų šildantys pleistrai, kuriuos galima įsigyti ir pas mus vaistinėse. Mokslas įrodė, kad pilvo ir apatinės nugaros dalies šildymas daugiau nei valandą gali iš tikro imituoti skausmą malšinančių vaistų poveikį.

3. IŠGERKITE ŠILTO VANDENS STIKLINĘ. Galite tikėtis efekto panašaus į šildyklės (žr. 2 patarimą). Viena stiklinė gali būti stebuklingo poveikio ir padėti pilvo raumenims atsipalaiduoti.

4. VALGYKITE MAISTĄ, PRATURTINTĄ KALCIU IR MAGNIU. Šie mineralai, gali būti randami tokiuose maisto produktuose kaip lapiniai žalumynai, avokadai, jogurte ar juodajame šokolade. Veikia kaip natūralus gimdos raumenis atpalaiduojantis vaistas.

5. ARBA BANANĄ. Remiantis tyrimais, pilvo spazmus gali sukelti ir kalio trūkumas. O bananuose jo yra pilna, todėl tik valgykite.

6. SUVALGYKITE ŠIEK TIEK ANANASO. Šių skanių vaisių sudėtyje gausu fermento, vadinamo bromelinu, kuris pasirodo mažina skausmą ir menstruacinius pilvo dieglius.

7. IŠEIKITE TRUMPAI PASIVAIKŠČIOTI. Gal ir atrodo kvaila mintis, tačiau greitas judėjimas pagerina Jūsų kraujotaką, išsiskiria daugiau endorfinų, taip neutralizuodami Jūsų skausmą. Taip pat švelnūs tempimo pratimai gerina kraujotaką ir atpalaiduoja pilvo raumenis.

8. Jei norite sumažinti skausmus - VENKITE DRUSKOS. Stenkitės kuo mažiau jos naudoti prieš pat mėnesines ir ypač kai aplanko Jūsų dienos.

9. IŠGERKITE PUODELĮ ŽOLELIŲ ARBATOS. Pipirmėčių arba ramunėlių arbata tam puikiai tiktų. Ideali priemonė raminant įsismarkavusį pilvo skausmą. Ir įsitikinkite ar tikrai arbata karšta. Kaip ir minėjome anksčiau, šiluma padeda sumažinti menstruacinius pilvo spazmus.

10. IŠMĖGINKITE AKUPUNKTŪRĄ. Šiek tiek keistokas būdas mažinti menstruacinio ciklo sutrikimus ir skausmus, tačiau labai efektyvus! Tyrimais buvo įrodyta, adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai skatina specifinių skausmą malšinančių medžiagų (endorfinų) išskyrimą ir slopina skausmą. Dūriai nėra skausmingi bei nėra pažeidžiamas odos vientisumas.

11. ARBA PASIRINKITE MASAŽĄ. Na taip, gal ir nepasieksite giliųjų audinių gydymo poveikio, bet švelnus masažas gali pagreitinti kraujo cirkuliaciją ir strautą – abu veikia efektingai gydant pilvo spazmus.

12. PASIMĖGAUKITE KARŠTA VONIA. Kartojame: šiluma - pagrindinis vaistas.

13. NEPAMIRŠKITE IŠGERTI VITAMINUS. Jūsų žiniai, A, C ir E grupės vitaminai gali taip pat padėti sumažinti Jūsų pilvo skausmus. Be to padeda nuo pilvo pūtimo ar nuotaikos svyravimų.

14. ARBA IŠGERKITE MAISTO PAPILDŲ SU PANKOLIU. Tyrimai atskleidė, kad net mažiausia dozė, yra labai efektinga palengvinant mėnesinių skausmą.

15. ATSISAKYKITE VYNO TAURĖS. Blogos naujienos: alkoholis gali rimtai pabloginti Jūsų PMS simptomus. Tuomet atidėkite, kol visa tai pasibaigs. (Visai nesunku ir Jūs tai galite!)

2018.08.22
Šaltinis: https://www.purewow.com/wellness/home-remedies-for-menstrual-cramps